Шість років тому Україна приєдналася до світової традиції відзначення Дня пам’яті та примирення. Адже саме 8 травня 1945 року був підписаний акт про беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини. О 23:01 у цей день під час акції «Перша хвилина миру» у світі із великим сумом і вдячністю згадують тих, хто виборов, вистраждав і наблизив довгоочікувану перемогу. Символом цього дня є квітка маку, яка нагадує прострелені серця.

Ми низько схиляємо голови перед живими учасниками бойових дій у Другій світовій війні та глибоко сумуємо за тими героями, що вже відійшли у вічність! Вони були і залишаються для нас легендами і життєвими дороговказами.

У День пам’яті і примирення більшість із нас не прагне зайвого галасу, політичних закликів, фальші. Ми пригадуємо своїх дідів-прадідів, адже, мабуть, немає в Україні родини, якої б не торкнулася і не обпалила ця війна.

На жаль, через 75 років Україна знову змушена виборювати мир та щасливе майбутнє. Військові, які вже протягом 6 років, захищають нашу державу від російського агресора на Сході – символ патріотизму, незламності духу та мужності.

Залишаймося чуйними і добрими один до одного! Допомагаймо всім, хто цього потребує! Бережімо мир, бо це - найбільша цінність на землі!

Колектив редакції журналу «Дім, сад, город»