Якщо вирішили відвести частину дачної ділянки, на якій колись були грядки, під газон, то настав час це зробити.
 
 
 
З цією метою спочатку слід очистити землю від сміття та каміння. Якщо ґрунт бідний, насипати шар родючої землі завтовшки 15 см і добре утрамбувати верхній шар. Для природної стратифікації насіння газонної трави можна посіяти у листопаді: прорости вони все одно не встигне. 

Зимовий догляд за газоном

Восени газон має бути підживлений калійно-фосфорними добривами для зміцнення кореневої системи. Перед зимою газон необхідно проаерувати, покращити дренажну здатність ґрунту, обробити системним фунгіцидом у жовтні для запобігання грибковим інфекціям.

Оптимальні умови зимівлі газону – глибокий сніг, під покривом якого створюються оптимальні умови для травостою.

Взимку, за несприятливих погодних умов (відлига, дощ, перепад температур) на газоні утворюється крижана кірка, яка перешкоджає доступу повітря до кореневої системи та точки зростання вузла кущіння.

Фахівці рекомендують у зимовий період обмежити навантаження газону (ходіння), щоб уникнути ущільнення снігового покриву, що сприятиме надалі при підвищенні температури повітря утворенню льоду під снігом на газоні.

Також необхідно обмежити скидання снігу на газон у купи (можливе рівномірне скидання снігоприбиральним комбайном без хімічного реагенту, солі).

 

Із журналу "Дім, сад, город"