Цьогорічні цибуля та часник дали хороший урожай, особливо ті, які були висаджені в ранні строки. Звісно, вони вже давно зібрані. На відміну від тих ділянок, господарі яких затрималися зі збиранням цибулі й часнику... 

 

Через це вони отримали частково ушкоджені несправжньою борошнистою росою, іржею овочі, а озимий часник – ще й шишковою гниллю. Тому перед закладанням на зберігання його слід було протягом деякого часу прогріти на сонці й ретельно перебрати.

Не обійшли цьогоріч грибкові хвороби також огірки й дині. Деякі городники, побачивши на них ознаки захворювання, помилково вирішили, що це реакція рослин на «кислотні дощі». Насправді ж то великий «букет» грибкових хвороб. Їхнє поширення було спричинене погодними умовами, коли сонячні спекотні дні чергувалися з тривалими дощами, які пройшли переважно весною і в першій половині літа. Огірки й дині були уражені борошнистою росою, антракнозом.

Якщо наступного року така прикрість трапиться на вашій ділянці, раджу уражені хворобами рослини і навіть їхні рештки обов’язково зібрати й знищити, щоб збудники хвороб не дісталися до майбутнього врожаю. Адже за сприятливих для них умов вони можуть зберігатися у ґрунті багато років. І порада на майбутнє: щоб вдосталь забезпечити родину огірками, слід висівати сорти й гібриди, стійкі до шкодочинних патогенів.

Із журналу "Дім, сад, город"