Здавна в Україні народні цілителі вважали суницю майже універсальним засобом від багатьох хвороб. Та це й не дивно, адже листя суниці містить дубильні речовини, флавоноїди, алкалоїди, аскорбінову кислоту, а ягоди, крім цього, ще й каротин, пектинові речовини, солі.
Листя суниці є ефективним сечогінним засобом, допомагає при значних менструальних кровотечах. Воно здатне позбавити від головного і зубного болю та від болів у всьому тілі. Листя можна заготовляти двічі на рік – навесні, до цвітіння, і восени. Під час заготівлі необхідно спочатку дати йому прив'янути на сонці впродовж 5 годин, а потім скручувати в руках, доки воно не стане липким. Скласти листя в картонний ящик, накрити вологим рушником і витримати так ще 8 годин. Після цього листя можна сушити на сонці або в печі.
Чай із листя суниці дуже смачний і запашний. Його корисно пити тим, хто страждає на захворювання серцево-судинної системи, нирок, печінки, шлунка, кишківника, жовчного міхура.
Настій. Для лікування задишки, яка пов'язана із захворюванням легень, серця, надмірною вагою, заварюють у термосі 1 столову ложку стебел та листя суниці, настоюють ніч, п'ють по 2 склянки на день.
З. Харченко
Із журналу "Дім, сад, город"