Якщо у вас після обрізування залишилися міцні й здорові паростки троянд, їх можна використати для живцювання. Такий метод абсолютно не потребує зайвих витрат. Розпочинати живцювання троянд в саду можна з початку липня. Тоді молоді рослини встигнуть до зими добре укорінитися.

Для цього з вподобаного куща секатором зрізують напівздерев'янілі, недавно відцвілі пагони. Нарізують живці з середньої частини стебла. Верхні частини стебла з трилисниками та нижні частини пагона непридатні для цього. Зрізи роблять похилі, безпосередньо над брунькою, зверненою на зовнішню частину крони.

Для кращого укорінення живців доцільно використовувати стимулятори росту: гумат натрію, гетероауксин тощо.

Оскільки живці від надмірного зволоження загнивають і чорніють, а без зволоження не приживлюються, фахівці радять періодично поливати їх рожевим розчином марганцевокислого калію або обприскувати розчином мідного купоросу.

Молоді саджанці, вирощені з живців, у перші два роки можуть потерпати від морозів і надмірної вологи. Тому на зиму їх обов'язково вкривають сухими стеблами або іншими рослинними рештками.

Квітникарям_початківцям варто знати, що найкраще живцювати троянди з дрібним листям – мініатюрні, поліантові, плетисті дрібноквіткові й ґрунтопокривні. Троянди з групи флорибунда займають проміжне положення, а от щодо чайно_гібридних, плетистих великоквіткових і паркових, то такі троянди вкорінюються значно гірше. Тому їх краще розмножувати щепленням.

З. Харченко
Із журналу "Дім, сад, город"