Цибулеве лушпиння – один із резервів підвищення врожайності. Його відвари і настої містять повний набір таблиці Менделєєва, вони стимулюють ріст рослин, які стають більш стійкими до хвороб і шкідників. Тому досвідчені господарі часто їх застосовують.

  1. Якщо ви помітили, що листя на огірках почало жовтіти, не гайте часу. Необхідно взяти дві жмені цибулевого лушпиння, покласти його в емальований 10-літровий посуд, налити доверху води і прокип'ятити протягом 5 хв. Потім зняти відвар з вогню, дати йому настоятися і процідити. На відро води беруть 2 л відвару і оброблюють ним з обприскувача або лійки листя огірків. Виконують таку обробку вранці.
  2. При зараженні огірків павутинним кліщем використовують настій лушпиння цибулі, яким обприскують рослини: 200 г на 10 л води, настояти 4–5 днів, процідити. Зазвичай виконують не більше трьох обприскувань із проміжком 5 днів.
  3. Для боротьби з попелицею на овочевих культурах наповнюють 0,5 відра цибулевим лушпинням, заливають його гарячою водою, настоюють добу, проціджують і розбавляють водою у співвідношенні 1:2.
  4. Для захисту яблунь від плодожерки можна обприскувати їх кожним із вищенаведених настоїв після цвітіння у перший же теплий вечір (за температури не нижче +15оС) після заходу сонця. Обробку повторюють через кожні 7 днів протягом усього періоду льоту метеликів, який триває близько місяця.

Із журналу "Дім, сад, город" №5, 2020