У випуску, підготовленому редакцією журналу «Квіти України», викладені відомості про досить поширену декоративну рослину, яка культивується переважно у відкритому ґрунті, – айстру.

Подані загальні відомості про біологічні особливості, агротехніку цієї квітки, про засоби захисту рослин від шкідників та хвороб.

Наведено перелік основних сортів зарубіжної та української селекції, коротенькі описи їхніх сортових особливостей.

Книга розрахована на широкий загал квітникарів-аматорів.

Передплатний індекс журналу «Квіти України» - 74275,

комплекту журналів «Дім, сад, город» та «Квіти України» - 22431.

  

Способи приготування препаратів рослинного походження

для знешкодження шкідників і хвороб

Цибуля ріпчаста – 15 г подрібнених цибулин або 6 г лусок настоюють в 1 л води 5–7 год. у щільно закритій посудині, фільтрують і обробляють ушкоджені рослини.

Часник – 170 г подрібненого часнику настоюють 5 діб в 1 л води в темній щільно закритій посудині. По­тім на 1 л води беруть 5–6 г концентрату і обробляють пошкоджені рослини.

Тютюн – 40 г сухого тютюну нас­тоюють 2 доби в 1 л води, проціджують, додають, до настою ще 1 л води і 8 г господарського мила і обробляють рослини.

Лавровий лист, хвоя сосни, евкаліптове листя – 50 г подрібненої маси (зеленого листя) заливають 100 г води (півсклянки) і витримують протягом доби. Одержаний концен­трат розводять водою у співвідношенні 1:1 і обробляють пошкоджені попелицею рослини. Через тиждень обробку повторюють.

Нагадаємо, працювати з цими препаратами необхідно так само обережно, як і з хімічними.

Н.М. Алексеєва. Брошура «Айстри».