Багато людей вважають кульбабу бур'яном і не звертають на неї уваги. Але кульбабка — корисна рослина. Вона віщує погоду. У негоду і перед дощем її квіти закриваються. У погожий день кульбабки всміхаються до сонця золотис­тими квіточками. Це — сонячна квітка.

Квітка кульбаби народилася на світ цікавою й допитливою. Вона прокинулася навесні, подивилася навколо і побачила вгорі прекрасне велике та яскраве сонце.

Сонце глянуло на неї, залоскотало своїми теплими промінчиками і квітка враз стала жовтою, сонячною. Кульбаба так полюбила сонечко, що у похмурий день, коли воно ховалося за хмарами, квіточка із сумом згортала свої жовті пелюстки.

Скульптор Григорій Потоцький — засновник Академії Доброти, створив пам’ятник під назвою “Кульбаба — символ доброти й дитинства”. Це триметрова скульптура вагою 250 кг.

 

Цілюща й корисна

Кульбабка — справжня комора корисних речовин і вітамінів.

Ще лікарі Давньої Греції вико­ристовували кульбабу як лікувальну рослину. Від тих далеких часів й зараз простенька кульбабка допомагає людям долати різні хвороби. Вона покращує роботу шлунка, очищує кров, відновлює сили людини.

Допомогла колись кульбабка і мені.

Деколи у людей на руках бувають бородавки. У моєму дитинстві теж була ця прикрість. Бридкі бородавки тріскалися до крові і боліли. Лікарі радили лише одне — вирізати або випалити бородавки. Я дуже боялася.

Мої батьки були у відчаї: а якщо у дитини залишаться шрами після цих процедур?.. Але старенька няня з дитсадка, до якого я тоді ходила, порадила спробувати сік кульбабки.

Ми діждалися весни. Декілька разів на день я ретельно змащувала пальчики молочком кульбабки.

Бородавки почорніли і зійшли. Це було зовсім не боляче!.. Я дуже вдячна кульбабкам за чисті ручки!

 

Варення з кульбабки

В усьому світі з кульбаби готують різні страви. Квіткові бруньки мари­нують. Соковите листя додають у салати, вінегрети й солянки.

З квітів виробляють чудове лікувальне варення від 100 хвороб. Готувати його просто і цікаво.

Збираємо квіти у сонячний день подалі від автошляхів і залізниць.

200 жовтих квіточок промиваємо в холодній воді і складаємо у каструлю. Додаємо лимон або апельсин, нарізаний разом із шкіркою. Заливаємо все 2 склянками води і ставимо варити. Коли кульбаби покиплять 10 хвилин, каструлю знімаємо, закриваємо кришкою і лишаємо на добу.

Наступного дня настій процід­жуємо, додаємо до рідини 700 г цукру і на повільному вогні варимо півтори години. Кульбабкове варення цілюще. Смакуйте на здоров’я!

 З дитячого журналу «Яблунька»,
№ 3 за 2018 р.