Розвиток і плодоношення вино­граду залежать не тільки від рівня природної родючості ґрунту, а й від механічного складу ґрунту й під­ґрунтя. На щільних ґрунтах і підґрун­тях виноград росте й плодоносить значно гірше. Ґрунт і підґрунтя, на які висаджують і вирощують вино­град, повинні мати сприятливий водно-повітряний режим, добрі фізико-хімічні властивості й містити необхідні елементи харчування.

Виноград бажано висаджувати на південно-західних або півден­них схилах, у найзахищеніших від пануючих вітрів і добре освітлю­ваних сонцем місцях.

На вибраному під посадку вино­граду місці ділянку очищають від кореневищних (пирію) і коренепа­росткових (осоту, дикого хріну й т.п.) бур'янистих рослин. Спочатку її потрібно ретельно підготувати й лише після цього зробити розбивку, тобто визначити напрямок рядів і намітити місця посадки рослин.

На рівних ділянках ряди необхідно направляти з півночі на південь, на схилах - поперек схилу. Відстань між рядами повинна бути 2-2,5 м, а між рослинами в ряду - 1, 25-1,75 м, за­лежно від родючості ґрунту й сорто­вих особливостей. Якщо суцільне перекопування ділянки неможливе, обробити її можна стрічками за­вширшки 70-80 см. Також виноград можна висаджувати в ями розміром 80x80 см і глибиною 60-70 см.

Догляд за молодими насаджен­нями. З появою кірки на поверхні горбочків її обережно розпушують, а також проводять додаткове під­гортання. Протягом вегетаційного періоду 1-2 рази роблять катарування і видаляють підщепну поросль на щеплених рослинах.

К. ВАСИЛЕНКО

 

Журнал «Виноград.Вино»,
№1-2 за 2017 р.