Мед – сильна біологічно ак­тивна речовина і цю чудодійну силу люди використовували з давніх-давен. Мед – це склад­ний біологічний продукт, що містить в собі комплекс біо­хімічних речовин, необхідних людині для життєдіяльності, збереження здоров’я і збільшення трива­лості активного життя. У меді в оптимальних кількостях містяться мікро­елементи, амінокислоти, бактеріостатичні та ароматичні речовини.

Вважається, що медовий масаж прийшов до нас від цілителів стародавнього Тибету, проте активно практикували його і наші предки - слов’яни. Лікувальна дія медового масажу, крім стандартних механіз­мів дії інших видів масажу, заснована на взаємодії шкіри і біологічно активних речовин, що містяться в меді. Такий масаж відносять до різ­новиду рефлексотерапії.

Різке поліпшення кровообігу в глибоких шарах шкіри і м’язах спри­яє поліпшенню живлення внутрішніх органів і тканин. Мед, віддаючи свої біологічно активні речовини, адсорбує токсини і сприяє швидко­му їх виведенню з організму. Такий масаж проводять для збільшення лімфотоку та очищення шкіри. Шкіра після такого масажу стає шовковистою, пружною, розгладжуються підшкірні ущільнення, лікується целюліт, поліпшується загальний стан організму.

Медовий масаж є надзвичайно ефективний метод лікування і про­філактики розумової і фізичної втоми, порушення сну, психологічних захворювань, ожиріння, остеохондрозу, вегето-судинної дистонії, по­рушень роботи внутрішніх органів, артрозу великих суглобів. Особлива увага до медового масажу викликана його високою ефективністю під час лікування захворювань хребта. Крім активного прогрівання тканин, необхідність якого не викликає сумнівів, медовий масаж несе в організм відмінно засвоюваний м’язовими клітинами глікоген, що допомагає підтримувати м’язовий тонус тіла.

 

Техніка медового масажу

Медовий масаж проводять тільки з високоякісним медом. А відбу­вається сама процедура так: місце, яке треба масажувати, намазу­ється медом, мед одразу починає активно вбиратися в шкіру. У міру вбирання руки масажиста починають поплескували хворі місця, ви­кликаючи при цьому легкі хворобливі відчуття. Рука торкається шкіри, змащеної медом і різко відривається від неї. Чим сильніше натискати руками і різкіше їх відривати, тим більшим буде ефект.

Через деякий час на шкірі пацієнта з’явиться густа в’язка сіра маса - це шлаки. Поверхневий шар стає в’язким, липким. Судини при цьому розширюються, шкіра червоніє, розігрівається, мед всмоктується в шкіру, несучи зцілення. Медовий масаж може триває 15-30 хвилин. По закінченню масажу дуже важливо «зняти» шлаки теплим рушником і прийняти душ. Після масажу людина ще довго відчуває приємне те­пло, відзначає значне зниження больових синдромів і фізичної втоми. Крім того, як несподіваному подарунку, здивується приголомшливій якості шкіри.

Медовий масаж можна проводити на хребті, сідницях, колінах, жи­воті, на обличчі.

 

Журнал «Будьмо здорові»,
№2 за 2017 р.