Правильний вибір ділянки під закладання саду – запорука його майбутньої врожайності. Якщо висадити саджанці плодових культур на невідповідному місці, то вони, якщо й приживуться, то через нестачу поживних речовин у ґрунті, погану провітрюваність і освітлення крони, а також чимало інших чинників розвиватимуться слабо. За таких обставин на рясне плодоношення розраховувати не доведеться.

Саме тому вибір місця вважають найпершим і відповідальним етапом закладання саду. Про придатність ділянки для вирощування саду "підкажуть" рослини-індикатори, які ростуть на даному земельному масиві. Плодові дерева і ягідні кущі, зазвичай, будуть добре рости там, де ростуть дуб, ясен, клен, липа, береза, горобина, ліщина, черемха, дикі плодові рослини, бобові та злакові трави.
Ділянки, де ростуть вільха, верба, осока, непридатні для вирощування плодових і обмежено придатні для ягідних культур. Такі ділянки можна використовувати під ягідні і плодові культури лише після їх докорінної меліорації, тобто після осушення, дренажу і вапнування.

Із журналу "Дім, сад, город",
№12, 2018 р.